باسمه تعالی

اطلاعیه پذیرش اولیه پایه اول ابتدایی مدرسه پسرانه امام رضا علیه السلام واحد 8

سال تحصیلی 1400-1399

پس از گذشت بیش از سه دهه ازآغاز فعالیت مدارس امام رضا علیه السلام و ارائه خدمات آموزشی و تربیتی خاص و ویژه این مدارس، اینک و در آستانه چهل­ و یک سالگی انقلاب اسلامی ایران، در پرتو تجربه­های آموزشی- تربیتی این دوره، ضرورت بازنگری در رویکرد تربیتی جامعه ایران امری بدیهی است. در این راستا تدوین سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران (در سال 1390) مسیری را برای تحول راهبری جریان تربیت در جامعه (مبتنی بر نیازها و شرایط دنیای معاصر) فراهم نموده است. بنیاد فرهنگی رضوی با بهره گیری از نظرات اندیشمندان و اساتید حوزه تعلیم و تربیت و استناد به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، تلاشی را برای کیفیت­بخشی به فعالیت­ها و برنامه­های تربیتی و آموزشی مدارس تحت پوشش خود، در راستای نیل به اهداف ساحت های 6 گانه (اعتقادی- عبادی - اخلاقی؛ اجتماعی- سیاسی؛ زیبا شناختی- هنری؛ زیستی- بدنی؛ اقتصادی -حرفه ای و علمی - فناوری) اقداماتی را آغاز نموده است. در این راستا شعار مبنایی بنیاد فرهنگی رضوی برای مدارس امام رضاعلیه­السلام عبارتست از:

«توانمند شدن برای زیست مومنانه و انقلابی در دنیای معاصر»

 

با توجه به این تغییرات معنادار در برخی از دوره های تحصیلی (بالاخص پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی) انتخاب آگاهانه­ی مدارس امام رضا علیه السلام از سوی والدین و همراهی و همدلی اولیای محترم در طی سال تحصیلی ­امری بسیار مهم است. با عنایت به اینکه بعضا برخی نگاه های سنتی به مقوله تربیت و آموزش می تواند مانع مهمی برای رسیدن به اهداف بنیاد فرهنگی رضوی باشد لذا از اولیای محترم تقاضا می شود با دقت رویکرد آموزشی مورد نظر بنیاد فرهنگی رضوی (حفظ نشاط دوره کودکی، مهارت­یابی برای استفاده از آموخته­ها در موقعیت­های عملی؛ پرورش ویژگی­هایی چون: حس پرسشگری، روحیه سخت­کوشی، توسعه قدرت ارتباط موثر و ...؛ فهم مسائل دینی و اخلاقی در بستر تجربه­های واقعی زندگی و توسعه حس خوشایند به سرمایه­های انقلاب اسلامی) را رصد نموده و چنانچه با اهداف مورد نظر خود همسو و هم راستا می بینند نسبت به انتخاب این مدارس اقدام فرمایند.

شرايط اختصاصي دانش آموز :   

- دارا بودن تمام ضوابط ودستورالعمل های آموزش و پرورش(مانند شرط سنی(نیمه دوم سال 92 و نیمه اول سال 93) و بنیاد فرهنگی رضوی

- احراز صلاحیت های لازم برابر نظر گروه پذیرش

-رعایت محدود مسکونی تعیین شده در نقشه انتهای اطلاعیه ( منطقه مشخص شده با رنگ قرمز ، منطقه مورد قبول است)

مراحل لازم برای پذیرش اولیه :

  1. تکمیل فرم اینترنتی پذیرش اولیه  و پرداخت آنلاین هزینه مربوطه فقط از طریق سامانه پیش ثبت نام اینترنتی بنیاد فرهنگی رضوی مدارس امام رضا (ع)که رأس ساعت 8 صبح روز پنج ­شنبه 98/12/15  آغاز گردیده و تا تکمیل چند برابر ظرفیت ادامه خواهد داشت . که توصیه می گردد با عنایت به ظرفیت محدود پیش بینی لازم صورت گیرد.

تبصره الف: بدیهی است پس از اتمام مهلت و زمان تعیین شده، امکان پذیرش اولیه دانش آموزان میسر نخواهد بود.

تبصره ب: جهت ثبت اطلاعات اولیه داوطلب و دریافت کد رهگیری، پرداخت هزینه مربوطه (که فقط از طریق درگاه اینترنتی و با داشتن رمز دوم کارت بانکی مقدور است) الزامی می­باشد. این هزینه بابت تشکیل پرونده درخواست اولیه و بررسی اطلاعات داوطلب بوده و غیرقابل استرداد می­باشد.

  1. پس از بررسی اطلاعات اولیه داوطلب و در صورت رسیدن به حداقل امتیاز مجاز، دانش­آموز به همراه والدین خود، موظف به حضور در اردوی تعاملی- تربیتی نیمروزه می­باشد (زمان، مکان و شرایط شرکت در این اردو به متقاضیان واجد شرایط متعاقباً اعلام می­گردد).

تذکر بسیار مهم :

  • پذیرش اولیه هیچگونه حقی را جهت ثبت نام قطعی برای متقاضی ایجاد نمی­­­­­کند وثبت نام قطعی پس از بررسی شرایط اختصاصی داوطلبین صورت خواهد گرفت.

نشانی سایت آموزشگاه جهت اطلاع رسانی :

8.bonyadfarhangi.aqr.ir

 

آدرس آموزشگاه :

مشهد خیابان خواجه ربیع شهید یوسف زاده 16

 

تلفن آموزشگاه :

37412697 - 37411003

جهت مشاهده محدوده جغرافیایی در سایز واقعی کلیک کنید

محدوده جغرافیای ثبت نام واحد 8 :